II. Наука господня.
Сей лист найдений був в землі британськой на горі Олмвний перед образом святого Архистратига Михайла. I хто хотів ёго читати, або переписувати, тому сам відкривався, або написаний золотими словами так:
Я Іисус Христос, син Божій, приказую вам, абийсьте день недільний і свята святкували, і жадних робіт неробили, і коріня в городах своїх не копали, і на пожиток собі не обертали, абийсьте до церкви ходили, як старії так і малії ; я вам дав шість днів на роботу, а сёмий освятив на добрії учинки і на відпочинок по вашій праці; абийсьте милостиню давали, убогими не гордили, сиротами не бридились, старців не забували, сліпих калік не оставляли; абийсьте батька, неньку і старчих шанували і абийсьте так чинили, як я вам приказую, то добрий час поживете на землі.
А як не будете чинити, як я вам приказую, то буду вас карати голодом, мором і війною тяжкою, і побуджу царя на царя, короля на короля, пана на пана, місто на місто, батька
на сина, матер на дочку, брата на брата, сусіда на сусида, ідного на другого, і буде миже вами велика кривавиця, і тогді усіх вас усмиру і пиху вашу відійму через гріхи ваши. А їще як не покаєтесь, то їще вас вогнёвою карою буду карати: громом страшним, блискавкою і градом, і зіля не дасть плоду свого, і напущу на вас птахи злії, которі литаючи живих вас будуть кусати, з которих повітра злая розмножиться, і пожиєте і помрете наглою смертею: абийсьте пізнали гнів мій і справедливість.
Іще приказую вам, абийсьте криво не свідчили на другого і абийсьте в субботу завчасу переставали від своєї роботи і то для учти матінки моєї; бо як би матінка моя не молилась за вас, давно бим вас погубив через гріхи ваші. На остаток приказую вам, абийсьте сёму листу вірили і словам моїм і в которім дому сей лист буде, щоб давав ёго читати або переписувати до дому. Такой чоловік, хоч би мав гріхів як у морі піску, як листя на дереві, то всі ёму відпустяться і піде в царство небесне на віки. Ацинь.
Іисус Христос с пречистої Діви Марії народжаний. Аминь.
М. Драгоманов; Юго-Зап. Отд. Императ. Рус. Геогр. О-ва. – Киев: Тип. М. П. Фрица, 1876. – XXV,