Новости: 🍀 Объявляется набор в школу Рунической Магии и Мантики 🍀

  • 29 Марта 2024, 10:51:10


Автор Тема: Болезни пчел  (Прочитано 546 раз)

Фрау Марта

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 3817
  • Репутация: 1580
  • Фрау Марта Фрау Марта Фрау Марта Фрау Марта Фрау Марта Фрау Марта Фрау Марта
Болезни пчел
« : 12 Января 2020, 16:24:05 »
Болезни пчол

а. Зараза. Пчоли, ян коники, повиплигають з улика. — Перець с ситой круто замішай і корми.
Ь. Сліпнуть, Од чебрецю. Прелетять на пасіку і не попадуть в улик». Озьми тогож чебрецю і навари з медом і перцем.
с. Гнилець. По злобі насилаеться. Чтоби сдѣлать гнилецъ,- накорми пчолъ бѣлкомъ яичнымь съ медомъ.

(Пасішник. Харьк. у.).


Вечерняя вода для пчолъ.

Воду эту должно брать вечеромъ, "як уляглися», т. е. когда всѣ улягутся спать-въ четвергь против пятницы; тогда вода освящается невидимо. Это освященіе происходить въ каждый четвергъ.

Свойства ея такіе: она можеть стоять годъ, два, і ни испортится, помогаетъ лучше всякихъ лѣварствъ отъ всѣхъ болѣзней, уроків, глазъ и т. п.

1. Когда отправляешься, благословись:
"Господи мені поможи вечірнёі води набрати!"

2. Прийди до води, молитву сотвори і воду поздорови: "здорова була, вода Ольяна, от Бога создана, ти земля Титяна і новій ключі трутовій. Ти ж, вода Ольяна, проходила землями, но-
вими ключами і входила ти в море, очищала ти море, піски і кріміння і коріння, то я просю тебе, благослови мені сій води морськоі набрати для помочі моеі і для пчоли окропленія. Я
словом, а бог с помічью, Пресвятая Богородиця, Мати Христова на помочі і святі отці. Преподобні Зосим, Савватій і свята пъятінка Парасковея". — Набрать і нести не оглядаючись.

3. Бчолу окропити і приговорите:
"Сваті отці преподобний Зомим Савватій благословляли і окропляли".

4. Покропити і проговорити:
"Дай же, Господи, цій бчолі много поспішенія і управления, і в чужоі от нападенія, і от уроків, і от лихих глаз".

5. Як виставляеш, покропити і приговорити:
"Господи от Востока до Запада сонця, поможи свою бчоду пропустити, пищу собрати, а чужу сбивати".

6. Шоб рій не утіх:
Озвмй зроби с клечання липовий килок, і забяй в пасіці. Як побачиш - рій виходить, проговори:
"Стой рій, не ходи, спемьяни, коли різдво було. Спомъяни, Господи, царя Давида
і кротости ёго. Кротив царь Давид небо і землю, а мені укроти роя".
Пиди до кілка, озьмись за его і проговори:
"Во ймъя Отца. Амінь. I сина. Амінь. I св. Духа. Амінь".

7.Сажать роя:
Постав улік, озьми с під ёго землі, всип в середину, посади роя і проговори:
"Дай же, Господи, шоб ти був ситий як земля, сильний, як вода".

8. Як чужу бчолу переманить.
Нарви на Семена Злота цінціперу (цміну); як рвеш, прочитай № 2 и послѣ «напомічь" прибавь: — «воно с землі йде, с землі росте і чужу бчоду приведе». Вкинь той цмін в улік і покропи вечірней водой.

(Банное. Изюм. у. Пасінник).
М. Драгоманов; Юго-Зап. Отд. Императ. Рус. Геогр. О-ва. – Киев: Тип. М. П. Фрица, 1876. – XXV

Обратная ссылка: https://mooncatmagic.com/raznoe/165/bolezni-pchel/1933/
Услуги диагностики и обрядовой магии | Кабинет Фрау Марты | Школа гадания на картах Таро | fraumartha@mooncatmagic.com


Комментариев по этой теме нет. Хотите быть первым?