Новости: 🌼 Объявляется набор в школу Магического Травничества 🌼

  • 28 Марта 2024, 20:43:01


Автор Тема: Молитва Архангелу Михаилу  (Прочитано 814 раз)

Eliz

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 3509
  • Репутация: 1290
  • Eliz Eliz Eliz Eliz Eliz Eliz
Молитва Архангелу Михаилу
« : 15 Апреля 2019, 08:41:53 »
[Молитва Архангелу Михаилу, грозному воеводе небесных сил].
"Господи Боже Великий, Царю безначальный, пошли, Господи, архангела своего Михаила, на помощь рабу своему N, изяти мя от враг моих видимых и невидимых. О господень великий архангеле Михаиле, излей мира блогого на раба своего N.! О Господень, великий архангеле Михаиле, демонов сокрушителю, запрети всем врагам борющимся со мною, сотвори их, яко овцы, и сокруши их, яко прах, пред лицем ветра. О Господень, великий Михаиле архангеле шестокрылатый, первый княже и воевода небесных сил, херувим и всех Святых, о чудесный архангеле Михаиле, хранителю неизреченный, буди ми помощник во всем, в обидах, в скорбях, в печалях, в пустынях и на реках и на морях тихое пристанище. Избави мя, великий Михаиле архангеле, от всякия прелести диявольския. Егда услыши мя грешного раба своего N., молящогося тебе и призывающого имя твое святое, ускори на помощь мою и услыши молитву мою. О великий архангеле Михаиле, победи вся противящияся мне силою честного и животворящого креста Господня, молитвами Пречистыя Богородицы и святых ангел и св. апостол, и св. великого Николая Чудотворца, и св. пророка Илии, и св. великомученик Никиты и Евстафия, и преподобных отец и святых святителей, небесных сил, аминь. О великий архангеле Михаиле, помози мне, грешному рабу своему имя рек, избавитися от труса и потопа, от огня и меча, и от напрасныя смерти, и от всякого зла, и от врага льстивого, и от бури наносимыя, и от лукавого избави мя, великий Михаиле, архангеле Господень, всегда, ныне и присно и вовеки веков, аминь".

(Найдена между вещами богомолки московск. губ. умершей в Холмогор. уезде. Такая же самая молитва записана была Н. И. Ивановым и в Пинежском уезде). Молитва Архангелу Михаилу, грозному воеводе небесных сил // Материалы по этнографии русского населения Архангельской губернии / Собр. П. С. Ефименком. — М.: 1878.

[Молитва архангелу Михаилу].
Аще человек которого дни глаголет, то неприидет на него никакое зло, ниже диавол, но вся исчезнет яко прах; а по смерти того человека, душу ад не примет:

"Господи Иисусе Христе сыне Божий, великий Царю безначальный, не видимый, и не созданный, и сидяй на престоле со Отцем и Сыном и со Святым Духом, славимый и от небесных сил, безплотных вой(ск), пошли Господи архангела своего Михаила на помощь мне, грешному рабу имрак, избави мя врагов моих видимых и невидимых; великий господине архангеле Михаиле, излей море благо на раба твоего имрак, ты еси демонов сокрушителю и бесов прогонителю, избави мя от бесовских козней, наветов и стужи, и человек лукавых, и призри на мя недостойнаго раба твоего имрак, и запрети им всем врагам, борющимся со мною, видимых сотвори овец и не видимых, яко прах пред лицем ветра, и великий святый архангел Михаил, первой княже и воевода ангелом и архангелом, херувимом и серафимом и всем небесным силам безплотным, буди помощник во всем грешному рабу твоему, в бедах и в скорбях, и в печалях, а на расходных, и на море и на реках, и на сухом пути тихое пристанище буди в пустыне, и сохрани-спаси (в пути), сохрани-укрепи у всех человек в чести, избави мя прелести диавольския и проч".

(Извлечена из старинной рукописи; см. Ж. М. Н. Пр. 1863 г. № 1, ст. Щапова стр. 62. Известна и на Севере России). Молитва архангелу Михаилу / Из ст. [А. П.] Щапова // Материалы по этнографии русского населения Архангельской губернии / Собр. П. С. Ефименком. — М.: 1878.

Обратная ссылка: https://mooncatmagic.com/molitva-arkhangelam/126/molitva-arkhangelu-mikhailu/1120/
"У меня в померкшей келье — Два меча. У меня над ложем — знаки Черных дней. И струит мое веселье Два луча. То горят и дремлют маки Злых очей".

Eliz

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 3509
  • Репутация: 1290
  • Eliz Eliz Eliz Eliz Eliz Eliz
Re: Молитва Архангелу Михаилу
« Ответ #1 : 18 Мая 2019, 12:42:05 »
Молитва Михаила Архистратига.

"Господи Боже, Велики Царю, безначальны!  Пошли, Господи, архангеля Своего Михаила на помощь рабу Своему (имя), изъяти раба от враг моих видимых и невидим. Господи, господи велики архангеле Михаиле, излеи мира блогаго на раба своего (имя). Господи, господи, великии архангеле Михаиле, демонов сокрушителю! запрети всем врагом борющим ся со мною, сотвори их, яко овцы, и сокруши их, яко прах ветра. Господи, господи, великии Михаиле архангеле шестокрылаты, первы княже и воеводе небесных сил, херувимии и всех Святых! Господи, о чудны архангеле Михаиле, хранителю неизречелныи! Буди ми помощник во всем, во образех, в скорбех, в печалех, в путиях, на распутиях, пустынях и на ряках, на морий тихое пристанище. Избави мя, велики Михаиле архангеле, от всякия прелестии диявольския, егда услышиши мя грешного раба своего (имя), молящагося тебе и призывающаго имя твое святое, ускори на помощь мою, услышии молитву мою. О, великий архангеле Михаиле, победи ми противящися мне силою честного и животворящаго креста Господня, молийтвами Пресвятыя Богородицы и всех аггел и святых  апостол, и светаго велиикаго Николая Чудотворца, и святых пророка (Илии), и святых великомучиник Никиты и Евстафия, и приподобнаго отец и святых святителей, и всех светых небесных сил, аминь.

О велики Михаиле архангеле! помози мне, грешному рабу своему (имя рек), изяти мя от труса и потопа, огня и меча, от напраслени смерти, и от всякаго зла, и от бури наносимая, от лукавого избави мя, великий Михаиле архангеле, всегда, ныне и присно и вовеки веком, аминь".

Аще которь человек которы в день прочитает молиитву сию, и того днесь не прикоснется к нему диавол.

Этнограф. обозрение, 1912, №2
"У меня в померкшей келье — Два меча. У меня над ложем — знаки Черных дней. И струит мое веселье Два луча. То горят и дремлют маки Злых очей".

Элина Зорич

  • Глобальный модератор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2037
  • Репутация: 1861
  • Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич Элина Зорич
Re: Молитва Архангелу Михаилу
« Ответ #2 : 23 Февраля 2020, 13:43:18 »
"Михаил Архангел, Предводитель Небесного воинства, рассеки своим огненным мечом все злое и лихое в моем доме, на моем пороге. И как ты низверг сатану, низвергни все нечистое в преисподнюю".